iechem. W razie potrzeby także usuwa te z zębów, których nie da się już uratować. W miejsce dziury po zębie trzeba wykonać u protetyka sztuczny ząb, albo nawet cała szczękę, gdy wymaga tego sytuacja, chociaż na pewno każdy z nas stara się nie dopuszczać do aż takich zaniedbań. Często bywa to jednak konieczne. Zarówno jeden, jak i drugi zawód jest bardzo potrzebny społecznie, więc być może ktoś z nas będzie chciał go w przyszłości wykonywać. Wcześniej czeka nas jednak wiele nauki na studiach, a następnie praktyki, aby wreszcie po kilku latach móc otworzyć własny gabinet, aby móc pomagać ludziom w ty, aby mieli ładny i zdrowy uśmiech. Jeśli zawczasu o to zadbamy jako pacjenci, perspektywa posiadania sztucznego uzębienia nie będzie naszym udziałem przez wiele lat. Wszystkim nam powinno na tym zależeć.
Protetyka to dział który zajmuje się
Bardzo ważne chyba dla większości osób jest to, aby mieć zdrowy i piękny uśmiech, aby tak się stało należy dbać o stan swoich zębów. Stomatologia to dział medycyny, który właśnie zajmuje się stanem naszego uzębienia. Dentysta to lekarz, do którego na kontrolę powinno udawać się przynajmniej raz w roku, a gdy dzieje się coś niepokojącego to nawet częściej. Ludzie zazwyczaj unikają takich wizyt i przekładają to na później, lecz jest to bardzo złe podejście, gdyż o zęby trzeba dbać, a gdy są w nich jakieś ubytki, to im wcześniej się je wyleczy, tym lepiej. Protetyka to dział, który zajmuje się protezami i sztucznymi zębami, dlatego o swoje zęby trzeba dbać już od najmłodszych lat i uczyć dzieci dbania o nie, aby jak najdłużej móc cieszyć się swoimi zdrowymi i ładnymi zębami i aby jak najpóźniej, a może nawet wcale były nam potrzebne protezy. Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie i pamiętać o regularnych kontrolach stanu uzębienia u stomatologa, a zęby powinny być zdrowe przez bardzo długi czas.
Systematyczność w dbaniu o zęby pozwoli
Zarówno stomatologia, jak i protetyka to profesje, które zajmują się zębami. Pierwsza z nich dotyczy jednak naszych naturalnych zębów, podczas kiedy druga z nich to wykonywanie sztucznego uzębienia. Aby za wcześnie nie musieć nosić sztucznej szczęki należy regularnie dbać o higienę jamy ustnej, jak i regularnie badać stan zdrowia zębów u lekarza dentysty. Podczas badania kontrolnego dentysta sprawdza stan naszej zarówno górnej, jak i dolnej szczęki i informuje pacjenta o tym, czy jest zdrowy, czy też trzeba wykonać u niego jakiś zabieg stomatologiczny - założenie plomby, wymiana dotychczasowego wypełnienia wskutek ukruszenia się dotychczasowego, leczenie kanałowe, czy też czyszczenie kamienia nazębnego. Systematyczność w dbaniu o zęby pozwoli nam cieszyć się zdrowym, pięknym, a przede wszystkim własnym uzębieniem na wiele lat. Chyba każdy z nas o tym marzy, prawda? Właśnie dlatego nie należy dopuszczać do tego, żeby stan któregokolwiek z naszych zębów wymagał jego usunięcia wtedy, kiedy można było go uratować przed ekstrakcją.